Print

Print


*Junior Division Floral Design CDE*

     *Chapter Name* *Advisor Name* *Student Name * *Ranking* Oconee Middle
Schempp Audrey-Ann Lafontaine 1 White County High School Amanda Martin Rebecca
Fortner 2 Washington Wilkes High Nathan Heaton Tiffany Roberson 3 East
Jackson Middle Micah Story Faith Gilman 4 West Jackson Middle School Matthew
Wood Jenna Duck 5 Malcom Bridge Middle Josh Allen Jacqueline Elder 6 Burney
Harris Lyons Middle School Jay Borden Cristina Roas 7 Towns County High Sabrina
Garrett Stetson Hedden 8 Rabun County High School Sarah Adams Katelyn
Fish 9 Towns
County Middle  Tod Flanagan Sterling Hedden 10 Loganville Middle Brandon
Walker Emily Rogers 11 Habersham 9th Acad Zack Free Heather Stephens 12 Kings
Bridge Middle Micah Story Lora Grace Bing 13 Jackson Trail Christian  Melissa
Paul Brooke Hall 14 Madison County Middle April Tankersley Mary-Kate Bowles
15 East Hall High Barb Saunders Luccro Cruz 16 Union County High Ginger
Bushey Hannah Taylor 17 White County Middle School Meg Dickerson Averi Smith
  18 Hilsman Pam Stratton Natalie Stanley 19 Madison Co Freshman Academy FFA
  Trisha Lastly  Keeara Jones 20 Oglethorpe County Travis Sertich Haley
Throne 21 Hart County Middle Robin Wall Laurel Murphy 22 Franklin County
Middle Anna Bellamy Chloe Thomason 23 South Habersham Middle Brittany
Neff Vandy
Oudomsine 24 Winder-Barrow High School Terry Ensley Jasmine Xiong 25 Loganville
High School Abby Needham Casey Kimery 26 Monroe Area High School Kelly
Howell Lydra Gallup 27 Lincolnton Dennis W. Gay Tripp Gaines 28 Carson
Middle  Constance Reid Dulce Alvarez 29 Jackson Co High School  Robbie
Buchanan ns   Stephens County Middle  Mindy Moore ns   Walnut Grove High Pam
Nix ns   Woody Gap High (cancelled)  Gary Butler ns

 *Senior Division Floral Design CDE*
**

     *Chapter Name* *Advisor Name* *Student Name* *Ranking* Newton
County Justin
Bennett Kayla Eason 1 Monroe Area High School Kelly Howell Maggie
Polson 2 Habersham
Central High School Amy Crump  Dorothy Chitwood 3 Rabun County High
School Sarah
Adams Hannah Wright 4 Winder-Barrow High School Terry Ensley Victoria
Thompson 5 East Jackson High  Taylor Ginn Charee Sipson 6
Washington-Wilkes Nathan
Heaton Juanita Moran 7 Hart Co. High School Anna Purcell Hanna
Laviolett 8 White
County High School  Amanda Martin Madison Westmoreland 9 Madison Co High
School  Kay Farmer Jessica Rush 10 Jackson Co High School  Robbie
Buchanan Becca
Miller 11 Loganville High School Abby Needham Jennifer Aaron 12 Union County
High Ginger Bushey Brenna Bain 13 East Hall High Barb Saunders Alicia
Langston 14 Madison Co Freshman Academy FFA  Trisha Lastly  Katie Lowesome
15 Towns County High Sabrina Garrett Makayla Moody 16 Cedar Shoals Juli
Throne Lacy Johnson 17 Habersham 9th Acad Zack Free Michaela Campbell 18 Greene
County High School Constance Reid Tiffany Blount 19 Lincolnton Dennis
W. Gay Carrie
Mc Cauley 20 Oglethorpe County Rob Jackson Shelby Pidson 21 Walnut Grove
High Pam Nix ns   Woody Gap High (cancelled)  Gary Butler ns
--
Dr. Teri Hamlin
North Region Agriculture Education
Georgia Department of Education
204C Four Towers University of Georgia
Athens, Ga 30602
706-552-4461 / 706-540-0032
[log in to unmask]