Junior Division Floral Design CDE
 
Chapter Name Advisor Name Student Name  Ranking
Oconee Middle Schempp Audrey-Ann Lafontaine 1
White County High School Amanda Martin Rebecca Fortner 2
Washington Wilkes High Nathan Heaton Tiffany Roberson 3
East Jackson Middle Micah Story Faith Gilman 4
West Jackson Middle School Matthew Wood Jenna Duck 5
Malcom Bridge Middle Josh Allen Jacqueline Elder 6
Burney Harris Lyons Middle School Jay Borden Cristina Roas 7
Towns County High Sabrina Garrett Stetson Hedden 8
Rabun County High School Sarah Adams Katelyn Fish 9
Towns County Middle  Tod Flanagan Sterling Hedden 10
Loganville Middle Brandon Walker Emily Rogers 11
Habersham 9th Acad Zack Free Heather Stephens 12
Kings Bridge Middle Micah Story Lora Grace Bing 13
Jackson Trail Christian  Melissa Paul Brooke Hall 14
Madison County Middle April Tankersley Mary-Kate Bowles 15
East Hall High Barb Saunders Luccro Cruz 16
Union County High Ginger Bushey Hannah Taylor 17
White County Middle School Meg Dickerson Averi Smith  18
Hilsman Pam Stratton Natalie Stanley 19
Madison Co Freshman Academy FFA  Trisha Lastly  Keeara Jones 20
Oglethorpe County Travis Sertich Haley Throne 21
Hart County Middle Robin Wall Laurel Murphy 22
Franklin County Middle Anna Bellamy Chloe Thomason 23
South Habersham Middle Brittany Neff Vandy Oudomsine 24
Winder-Barrow High School Terry Ensley Jasmine Xiong 25
Loganville High School Abby Needham Casey Kimery 26
Monroe Area High School Kelly Howell Lydra Gallup 27
Lincolnton Dennis W. Gay Tripp Gaines 28
Carson Middle  Constance Reid Dulce Alvarez 29
Jackson Co High School  Robbie Buchanan ns  
Stephens County Middle  Mindy Moore ns  
Walnut Grove High Pam Nix ns  
Woody Gap High (cancelled)  Gary Butler ns  
       
 
Senior Division Floral Design CDE
 
Chapter Name Advisor Name Student Name Ranking
Newton County Justin Bennett Kayla Eason 1
Monroe Area High School Kelly Howell Maggie Polson 2
Habersham Central High School Amy Crump  Dorothy Chitwood 3
Rabun County High School Sarah Adams Hannah Wright 4
Winder-Barrow High School Terry Ensley Victoria Thompson 5
East Jackson High  Taylor Ginn Charee Sipson 6
Washington-Wilkes Nathan Heaton Juanita Moran 7
Hart Co. High School Anna Purcell Hanna Laviolett 8
White County High School  Amanda Martin Madison Westmoreland 9
Madison Co High School  Kay Farmer Jessica Rush 10
Jackson Co High School  Robbie Buchanan Becca Miller 11
Loganville High School Abby Needham Jennifer Aaron 12
Union County High Ginger Bushey Brenna Bain 13
East Hall High Barb Saunders Alicia Langston 14
Madison Co Freshman Academy FFA  Trisha Lastly  Katie Lowesome 15
Towns County High Sabrina Garrett Makayla Moody 16
Cedar Shoals Juli Throne Lacy Johnson 17
Habersham 9th Acad Zack Free Michaela Campbell 18
Greene County High School Constance Reid Tiffany Blount 19
Lincolnton Dennis W. Gay Carrie Mc Cauley 20
Oglethorpe County Rob Jackson Shelby Pidson 21
Walnut Grove High Pam Nix ns  
Woody Gap High (cancelled)  Gary Butler ns  
       

--
Dr. Teri Hamlin
North Region Agriculture Education
Georgia Department of Education
204C Four Towers University of Georgia
Athens, Ga 30602
706-552-4461 / 706-540-0032
[log in to unmask]