Today is last day to register for the Creed and Extemporaneous Speaking CDE.
Please check the below registration for accuracy.
 
Teacher School SubArea Creed Extemp
Dixie Wyatt Ashworth Middle SubArea 1 North Yes No
Pal Little Bagley Middle SubArea 1 North Yes No
David Yarbrough Chattooga  SubArea 1 North Yes Yes
Keith Pankey Clear Creek Middle School SubArea 1 North Yes No
Ashton Allen Gilmer High School SubArea 1 North No Yes
Joshua Hitt Gilmer High School SubArea 1 North Yes No
Duckworth Gladden SubArea 1 North Yes No
Melissa Hubbard Gordon Central High School SubArea 1 North Yes Yes
Becky Forrester Gordon Lee High School SubArea 1 North Yes No
Ronnie Stephens LaFayette High School SubArea 1 North Yes No
Mike Bushey Murray County SubArea 1 North Yes Yes
LFO Nelson McCracken SubArea 1 North Yes Yes
David Bushey North Murray SubArea 1 North Yes Yes
Robbins Northwest Whitfield SubArea 1 North Yes No
Veronica Owens Osborne High  SubArea 1 North Yes No
Todd Dobson Pickens County Middle School SubArea 1 North Yes No
Peter Davis Ridgeland SubArea 1 North Yes Yes
Matthew Waters Sonoraville Middle SubArea 1 North Yes No
Sara Clark sonorville high SubArea 1 North Yes Yes
Roberts Southeast Whitfield  SubArea 1 North Yes No
Lauren Jarrett Summerville Middle School SubArea 1 North Yes No
Jasper Middle School Todd Dobson SubArea 1 North Yes No
Zack Lumpkin Westside Middle SubArea 1 North Yes No
Teacher School SubArea Creed Extemp
Traves Hyman Creekside High School SubArea 1 South Yes Yes
Reggie Stowers Dawson County High SubArea 1 South Yes Yes
Troy Fitzpatrick Floyd Co CCA SubArea 1 South No Yes
Central of Carroll FFA Mark Lashley SubArea 1 South Yes No
Michael Gardner Pepperell SubArea 1 South Yes Yes
Joe Wright Pickens High School SubArea 1 South Yes Yes
Joe Green Pope SubArea 1 South Yes Yes
Sabrina Davis Riverdale SubArea 1 South Yes No
jeff hawkins rockmart high school SubArea 1 South Yes Yes
Joseph Matteson Rome Middle School SubArea 1 South Yes No
Bennett Jacobs Temple High School SubArea 1 South Yes Yes
Teacher School SubArea Creed Extemp
Kipp Jackson Banks Co HIgh SubArea 2 North Yes Yes
Tim Boling Banks County Middle School SubArea 2 North Yes No
Barb Saunders East Hall High SubArea 2 North Yes Yes
Micah Story East Jackson Middle SubArea 2 North Yes No
Cale Watkins Franklin Co. High School SubArea 2 North Yes No
Owen Thomason Franklin County High School SubArea 2 North No Yes
Anna Bellamy Franklin County Middle FFA SubArea 2 North Yes No
Zack Free Habersham 9th Grade Academy SubArea 2 North Yes Yes
Amy Crump Habersham Central High School SubArea 2 North No Yes
Robin Wall Hart County Middle SubArea 2 North Yes No
Robbie Buchanan Jackson County High SubArea 2 North Yes No
Kelly Jackson Jackson Trail Christian SubArea 2 North Yes No
ken bray jefferson SubArea 2 North Yes Yes
Whitworth Kings Bridge Middle SubArea 2 North Yes No
Malone Harrell Lumpkin County High School SubArea 2 North yes Yes
April Tankersley Madison County Middle SubArea 2 North Yes No
Tim Savelle Morgan County High SubArea 2 North Yes No
Cate Buchanan North Habersham Middle School SubArea 2 North Yes No
john Sutton North Hall High SubArea 2 North Yes Yes
Sarah Rabun County High School SubArea 2 North Yes Yes
Zack Free South Habersham Middle SubArea 2 North Yes No
Farish Mulkey, Jr. Stephens County High School SubArea 2 North Yes Yes
Mindy Moore Stephens County Middle School FFA SubArea 2 North Yes No
Sabrina Garrett Towns County High School SubArea 2 North No Yes
Todd Flanagan Towns County Middle SubArea 2 North Yes No
Ginger Bushey Union County High School SubArea 2 North Yes Yes
Matthew Wood West Jackson Middle SubArea 2 North Yes No
Dustin Keener White County SubArea 2 North No Yes
Amanda Martin White County High SubArea 2 North Yes No
Meg Dickerson White County Middle School SubArea 2 North Yes No
C. Kennedy Wilbanks SubArea 2 North Yes No
Teacher School SubArea Creed Extemp
Brand Alcovy SubArea 2 South No Yes
Fennell Alcovy High  SubArea 2 South Yes No
Raymond Fitzpatrick Apalachee HS SubArea 2 South Yes No
Sara Hughes Athens Chrisitan SubArea 2 South Yes Yes
Melissa Paul Burney Harris Lyons SubArea 2 South Yes No
Summerlin Eastside High SubArea 2 South Yes No
Constance Reid Greene County  SubArea 2 South Yes No
Pamela Stratton Hilsman Middle SubArea 2 South Yes No
Dennis W. Gay Lincoln County High School SubArea 2 South Yes No
Needham Loganville High School SubArea 2 South Yes Yes
Brandon Walker Loganville Middle SubArea 2 South Yes No
Trisha Lastly  Madison County High School  SubArea 2 South Yes No
Josh Allen Malcom Bridge SubArea 2 South Yes No
Howell Monroe Area High School SubArea 2 South Yes Yes
Tim Savelle Morgan County High SubArea 2 South Yes No
Melissa Snyder Newton County High School SubArea 2 South Yes No
Tim Griffeth North Oconee High School SubArea 2 South Yes No
Amanda Hefner Oconee County High SubArea 2 South Yes Yes
Sandra Schempp Oconee Middle SubArea 2 South Yes No
Sertich Oglethorpe County SubArea 2 South Yes No
Jackson Oglethorpe County SubArea 2 South No Yes
Kevin Surrette Rockdale Career Academy SubArea 2 South Yes Yes
Barbra Rose W.R. Coile Middle School SubArea 2 South Yes No
Nathan Heaton Washington-Wilkes SubArea 2 South Yes No
Tonia Harbin Winder-Barrow FFA SubArea 2 South Yes Yes
Tonia Harbin Winder-Barrow FFA  SubArea 2 South Yes Yes
Sean Bryant Youth Middle SubArea 2 South Yes No

--
Dr. Teri Hamlin
North Region Agriculture Education
Georgia Department of Education
204C Four Towers University of Georgia
Athens, Ga 30602
706-552-4461 / 706-540-0032
[log in to unmask]