Print

Print



Today is last day to register for the Creed and Extemporaneous Speaking CDE.
Please check the below registration for accuracy.
 
Teacher School SubArea Creed Extemp
Dixie Wyatt Ashworth Middle SubArea 1 North Yes No
Pal Little Bagley Middle SubArea 1 North Yes No
David Yarbrough Chattooga  SubArea 1 North Yes Yes
Keith Pankey Clear Creek Middle School SubArea 1 North Yes No
Ashton Allen Gilmer High School SubArea 1 North No Yes
Joshua Hitt Gilmer High School SubArea 1 North Yes No
Duckworth Gladden SubArea 1 North Yes No
Melissa Hubbard Gordon Central High School SubArea 1 North Yes Yes
Becky Forrester Gordon Lee High School SubArea 1 North Yes No
Ronnie Stephens LaFayette High School SubArea 1 North Yes No
Mike Bushey Murray County SubArea 1 North Yes Yes
LFO Nelson McCracken SubArea 1 North Yes Yes
David Bushey North Murray SubArea 1 North Yes Yes
Robbins Northwest Whitfield SubArea 1 North Yes No
Veronica Owens Osborne High  SubArea 1 North Yes No
Todd Dobson Pickens County Middle School SubArea 1 North Yes No
Peter Davis Ridgeland SubArea 1 North Yes Yes
Matthew Waters Sonoraville Middle SubArea 1 North Yes No
Sara Clark sonorville high SubArea 1 North Yes Yes
Roberts Southeast Whitfield  SubArea 1 North Yes No
Lauren Jarrett Summerville Middle School SubArea 1 North Yes No
Jasper Middle School Todd Dobson SubArea 1 North Yes No
Zack Lumpkin Westside Middle SubArea 1 North Yes No
Teacher School SubArea Creed Extemp
Traves Hyman Creekside High School SubArea 1 South Yes Yes
Reggie Stowers Dawson County High SubArea 1 South Yes Yes
Troy Fitzpatrick Floyd Co CCA SubArea 1 South No Yes
Central of Carroll FFA Mark Lashley SubArea 1 South Yes No
Michael Gardner Pepperell SubArea 1 South Yes Yes
Joe Wright Pickens High School SubArea 1 South Yes Yes
Joe Green Pope SubArea 1 South Yes Yes
Sabrina Davis Riverdale SubArea 1 South Yes No
jeff hawkins rockmart high school SubArea 1 South Yes Yes
Joseph Matteson Rome Middle School SubArea 1 South Yes No
Bennett Jacobs Temple High School SubArea 1 South Yes Yes
Teacher School SubArea Creed Extemp
Kipp Jackson Banks Co HIgh SubArea 2 North Yes Yes
Tim Boling Banks County Middle School SubArea 2 North Yes No
Barb Saunders East Hall High SubArea 2 North Yes Yes
Micah Story East Jackson Middle SubArea 2 North Yes No
Cale Watkins Franklin Co. High School SubArea 2 North Yes No
Owen Thomason Franklin County High School SubArea 2 North No Yes
Anna Bellamy Franklin County Middle FFA SubArea 2 North Yes No
Zack Free Habersham 9th Grade Academy SubArea 2 North Yes Yes
Amy Crump Habersham Central High School SubArea 2 North No Yes
Robin Wall Hart County Middle SubArea 2 North Yes No
Robbie Buchanan Jackson County High SubArea 2 North Yes No
Kelly Jackson Jackson Trail Christian SubArea 2 North Yes No
ken bray jefferson SubArea 2 North Yes Yes
Whitworth Kings Bridge Middle SubArea 2 North Yes No
Malone Harrell Lumpkin County High School SubArea 2 North yes Yes
April Tankersley Madison County Middle SubArea 2 North Yes No
Tim Savelle Morgan County High SubArea 2 North Yes No
Cate Buchanan North Habersham Middle School SubArea 2 North Yes No
john Sutton North Hall High SubArea 2 North Yes Yes
Sarah Rabun County High School SubArea 2 North Yes Yes
Zack Free South Habersham Middle SubArea 2 North Yes No
Farish Mulkey, Jr. Stephens County High School SubArea 2 North Yes Yes
Mindy Moore Stephens County Middle School FFA SubArea 2 North Yes No
Sabrina Garrett Towns County High School SubArea 2 North No Yes
Todd Flanagan Towns County Middle SubArea 2 North Yes No
Ginger Bushey Union County High School SubArea 2 North Yes Yes
Matthew Wood West Jackson Middle SubArea 2 North Yes No
Dustin Keener White County SubArea 2 North No Yes
Amanda Martin White County High SubArea 2 North Yes No
Meg Dickerson White County Middle School SubArea 2 North Yes No
C. Kennedy Wilbanks SubArea 2 North Yes No
Teacher School SubArea Creed Extemp
Brand Alcovy SubArea 2 South No Yes
Fennell Alcovy High  SubArea 2 South Yes No
Raymond Fitzpatrick Apalachee HS SubArea 2 South Yes No
Sara Hughes Athens Chrisitan SubArea 2 South Yes Yes
Melissa Paul Burney Harris Lyons SubArea 2 South Yes No
Summerlin Eastside High SubArea 2 South Yes No
Constance Reid Greene County  SubArea 2 South Yes No
Pamela Stratton Hilsman Middle SubArea 2 South Yes No
Dennis W. Gay Lincoln County High School SubArea 2 South Yes No
Needham Loganville High School SubArea 2 South Yes Yes
Brandon Walker Loganville Middle SubArea 2 South Yes No
Trisha Lastly  Madison County High School  SubArea 2 South Yes No
Josh Allen Malcom Bridge SubArea 2 South Yes No
Howell Monroe Area High School SubArea 2 South Yes Yes
Tim Savelle Morgan County High SubArea 2 South Yes No
Melissa Snyder Newton County High School SubArea 2 South Yes No
Tim Griffeth North Oconee High School SubArea 2 South Yes No
Amanda Hefner Oconee County High SubArea 2 South Yes Yes
Sandra Schempp Oconee Middle SubArea 2 South Yes No
Sertich Oglethorpe County SubArea 2 South Yes No
Jackson Oglethorpe County SubArea 2 South No Yes
Kevin Surrette Rockdale Career Academy SubArea 2 South Yes Yes
Barbra Rose W.R. Coile Middle School SubArea 2 South Yes No
Nathan Heaton Washington-Wilkes SubArea 2 South Yes No
Tonia Harbin Winder-Barrow FFA SubArea 2 South Yes Yes
Tonia Harbin Winder-Barrow FFA  SubArea 2 South Yes Yes
Sean Bryant Youth Middle SubArea 2 South Yes No

--
Dr. Teri Hamlin
North Region Agriculture Education
Georgia Department of Education
204C Four Towers University of Georgia
Athens, Ga 30602
706-552-4461 / 706-540-0032
[log in to unmask]