Print

Print


Teachers,

Below is a list of Area Officer Candidate Applications that were received
in the region office.
Please look over the list and let me know if you see any corrections that
need to be made - missing applications, name spelling, jr/ sr office, etc

*Area 4 Junior Candidate - 6 candidates will be narrowed down to 5 *
Austin McMahon - Ebenezer Middle
Tristan-Marie Smith - Glascock Co High
Lillie Norris - Johnson Co High
Sarah Grace Hunter - Southeast Bulloch
Katlyn Davis - South Effingham High
Macee Smith - South Effingham Middle

*Area 4 Senior Candidates - 13 candidates will be narrowed down to 12*
Lauren Wheeler - East Laurens High
Lauren Sherrod - ECI
Phillip Babin - Effingham Co High
Kelley Grace Hobbs - Glascock Co High
Amber Bagwell - Harlem High
Chloe Lynch - Islands High
Alison Bennett - Jenkins Co High
Ethan Fields - Johnson Co High
Brittany Braddy - Montgomery Co High
Caroline Grace Burke - Screven Co High
Gracie Jones - Swainsboro High
Gerry Perez - Toombs Co High
Gracie Wright - West Laurens High


*Area 3 Junior Candidate - 9 candidates will be narrowed down to 5*
Caroline Scarborough - Dodge Co Middle
Melissa Griffin - Harris Co High
Jackson Brown - Locust Grove High
Nola McAllister - Mossy Creek Middle
Elizabeth Parsons - Northside Middle
Seth Lee - Perry Middle
Beau Bradley - Piedmont Academy
Mikayla Leverette - Rutland High
Makalie King - Warner Robins Middle


*Area ​3 Senior Candidates​ - 10 candidates ​ *
​Lizzy Parks - Bleckley Co High
Tamara English - Dutchtown
Will Bostelman - Harris Co High
Alden Burke - Houston Co High
Logan Thornton - Jones Co High
Calire Wilkie - LaGrange High
Parker Goodman - Locust Grove High
Bryce Roland - Perry High
Joseph Reece - Union Grove
Hayden Roberts - Upson Lee High

Thanks, Melissa
​
Melissa Riley
Central Region Ag Education
Horticulture Teacher
1005 State University Drive,  Box 4060
Fort Valley, GA 31030
office - 478-825-6067 <%28478%29%20825-6067>
cell - 478-973-4071 <%28478%29%20973-4071>