Print

Print


Teachers,

Registration is now CLOSED!

Double check the lists below. If you have an changes, in student names
please let me know ASAP!


*AREA 5*

LastName FirstName ChapterName AdvisorName
Barnes Abbey Baconton Charter Maggie Ramsey
Clemons Casey Bainbridge Mark Lashley
Turnage Gabe Bainbridge Middle Levi Dunn
Hernandez Yllen Baker County Floyd Peters
Dixon Montana Ben Hill High (Fitzgerald) Harry Tucker
Yates Kali Ben Hill Middle  Dennis W. Gay
Brevig Destiny Brooks County High Matthew Howell
Mitchell Bobby CA Gray Jr. High Valerie Bennett
Gomez Diane Cairo Robbie Harrison
Ford Aniya Calhoun County Kedrione Harris
Cleveland William Early County Lisa Murphree
Roberts Russel Rusty"" Eighth Street Middle  Beth Golden
Ross Hannah Irwin County High Shayla Johnson
Lowery Callie Irwin County Middle Melanie Tucker
Carter Jacarious J. T. Reddick Jimmy Cargle
Tindell Abigail Lee County High Rebecca Sapp
Mills  Cameron Lee County Middle East Josh Drew
Peppers Lilly Lee County Middle West Kendal Joyce
Mock Maddie Miller County Emily Wheeler
Everson Emily Pataula Charter Catherine Bodiford
Pickering Kaz Pelham High Justin Sealy
Mango Jayden Pelham Middle  William Burt
Moore Makayla Randolph-Clay Kaylin Brown
Odom Carson Seminole County Dusty Smith
Hodges Hayden Shiver Middle Tracy Champagne
Brinson Destini  Thomas County Central Ward Cole
Williams Bryan Thomas County Middle Audrey Davis
Carter Sam  Thomasville City High David Young
BURT LAURIE JO W. J. Williams Middle Chad Bass
Whitehead Julee Whigham Middle Tracy Champagne
Martinez Joana Wilcox County Addie Tucker
Green Janya Worth County High Blaize Bridges



*AREA 6*

* LastName FirstName ChapterName AdvisorName Butler Brooke Appling County
High Van Mills Horne  Riley  Appling County Middle Ricky Barnes Mancil Alex
Atkinson County Amanda Wooditch Alexander Nathanial Bacon County High
Michael Slice White Emma  Bacon County Middle Edmund Thrift Buttimer Carly
Berrien County High Scott Johnson Petersen Cassiana Bradwell Institute
Lindsey Martin Foreman Robert  Brantley County High Richard Gill Herrin
Rhianna Brantley County Middle Krista Morris Agullo Sarah Camden County
Karyn Chester Pickren Jolie  Charlton County Audrey Pickren jewell chelsea
Clinch County Dustin O'Neal Vickers Waylon Coffee County Freshman (GWC)
Spencer Highsmith Lingenfeller Jack Coffee County Middle Jamey Stodghill
Williams Annah Cook County High Abby Halbig Mackie McKenna Cook County
Middle Jeff McLean Deloach Karmen  Echols County Shelby Corbett Griffin
Carson Golden Isles Career Academy Amy Stalvey Myers Mikaela Hahira Middle
Janie Kailee" Bennett" Varnadoe Emily Jeff Davis Middle Blake Jones Fender
Kendryck Lanier County Shannon Danforth Riley James Liberty County Jeci
Crane-Bohannon Logan Alayna Long County Helen Young Corbett Joseph Lowndes
County High James Corbett Sandoval Kyle  Lowndes County Middle Pamela Ross
Davis Victoria McIntosh Academy Tony White Davis Jacob Pierce County Seth
Prescott Edgar Lauren Pierce County Middle John Ratliff Bass Hannah Pine
Grove Middle Anna Taylor Shubert Logan  Ware County High Danny Bartlett
Barber Colleen Ware County Middle Cherry Henderson Beasley Savanah Wayne
County Michael Schwarz *


*I Believe, that sometimes you gotta wreck the truck to get the insurance
money to make the truck payment.  **– Larry The Cable Guy*

-- 

Jerry Stone
Area Agricultural Mechanics Teacher
South Region Agricultural Education
ABAC 34, 2802 Moore Hwy
Tifton, Ga. 30602
Cell: (229) 891 - 6020